SZANOWNI MIESZKAŃCY,     

W związku z realizacją założeń krajowego Planu Działań nastąpi zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej (przejście z DVB-T na DVB-T2 HEVC) od 25 kwietnia 2022r w zasobach Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

CO DLA PAŃSTWA OZNACZA TA ZMIANA?

Z uwagi na kolejne zmiany w technologii nadawania kanałów, Multimedia Polska Sp. z o.o. Grupa Vectra zacznie dostarczać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie DVB-T2/HEVC, który będzie możliwy do odbioru tylko na urządzeniach do tego przystosowanych.

JAK MOŻNA NADAL OGLĄDAĆ TELEWIZJĘ?

Konieczne będzie – wyposażenie Państwa domostw w odbiorniki umożliwiające odbiór telewizji naziemnej wg nowego standardu lub odpowiedniego dekodera do starego odbiornika.

Informujemy jednak, że został powołany rządowy program dopłat do urządzeń umożliwiających odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie DVB-T2/HEVC.

W środę, 30 marca br. w życie weszła nowelizacja ustawy o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów związanych ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. W przypadku zakupu telewizora kwota dofinansowania wynosi 250 zł, natomiast w przypadku dekodera jest to 100 zł.

Wnioski o dopłatę można składać elektronicznie z wykorzystaniem platformy gov.pl, jak również za pośrednictwem Poczty Polskiej SA, która udziela wszelkich informacji na ten temat.

CZY ZAKUP NOWEGO DEKODERA LUB WYMIANA TELEWIZORA JEST JEDYNĄ OPCJĄ?

Nie. Możecie Państwo skorzystać z indywidualnej, odpłatnej specjalnie przygotowanej dla mieszkańców MSM oferty w Biurze Obsługi Klienta Multimedia Polska Sp. z o.o. Grupa Vectra, przy ulicy Gierzyńskiego 17 w Płocku. W tym przypadku należy poinformować pracownika Biura, że jest Pan/Pani Mieszkańcem naszej Spółdzielni i zawrzeć stosowną umowę.

Co Państwo otrzymacie:

  1. Pełną opiekę techniczną przy montażu usługi: instalację dekodera, wyszukanie kanałów telewizyjnych
  2. Wsparcie techniczne podczas trwania umowy – wykwalifikowany technik pomoże podczas usuwania usterki, wymieni uszkodzony dekoder, który dostarczy w ramach zawartej umowy.
%d bloggers like this: